#PrzelejKrew

Gdy myślę o Powstaniu Warszawskim w głowie pojawiają mi się czarno-białe obrazy żołnierzy Armii Krajowej. Widzę ich biało-czerwone opaski z symbolem Polski Walczącej, słyszę płacz dzieci, czuję zapach krwi. Widzę łzy kobiet w Warszawie pełnej gruzów, w mieście poświęcenia, mieście walki. Zastanawiam się, jak wiele krwi przelali. Czy Ty byś tak potrafił?

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie daje Ci taką okazję. W dniach  29, 30 i 31 lipca 2015 roku w siedzibie Centrum Krwiodawstwa organizowana jest akcja „Przelej krew w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego”. Każdy, kto w tych dniach odda krew, otrzyma biało-czerwoną opaskę z symbolem Polski Walczącej.

11731683_907939602596738_823383359740081168_o

Wystarczy tylko odwiedzić RCKiK w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 80/82) od  7:15 do godz. 13:15. Należy wcześniej zjeść lekki, beztłuszczowy posiłek, pić dużo wody, być wypoczętym. W Centrum Krwiodawstwa wypełnić ankietę, dotyczącą zdrowia, oddać 450 ml krwi i… gotowe!

Poświęcić cząstkę siebie może każda osoba w wieku od 18 lat, która waży nie mniej niż 50 kg. Należy mieć przy sobie dokument z aktualnym zdjęciem.

To chyba nie brzmi skomplikowanie? Spróbujesz?
#PrzelejKrew

 

 

O autorze

avatar

wwojciechowska

Jestem studentką drugiego roku prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Bardzo lubię czytać książki, często stają się one moim drugim życiem. Szczególnie lubię te o kulturze wschodu. Moim marzeniem jest podróż do Arabii Saudyjskiej i doświadczenie tego, o czym czytałam. Oprócz studenckich obowiązków piszę artykuły, felietony, werbalizuję myśli, które gromadzą mi się w głowie i to powoli staje się moim pomysłem na życie.