Pysznie i zdrowo na śniadaniu przy Błoniach

W miniony weekend ogród u zbiegu ulic Monte Cassino i Królowej Korony Polskiej się w mini jarmark, na którym można było zaopatrzyć się w pyszne i zdrowe potrawy, wyroby rękodzieła, napić się kawy i spędzić miło czas – wszystko w ramach „Śniadania przy Błoniach”, wydarzenia, które odbyło się w naszym mieście już po raz drugi i podobnie jak w przypadku pierwszej edycji – cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szczecinian.

„Śniadanie przy Błoniach” to oddolna inicjatywa mieszkańców miasta. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest właściciel popularnej mobilnej kawiarni, którą możemy spotkać podczas spacerów na Jasnych Błoniach. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzowanie lokalnych wytwórców, którzy mają w swojej ofercie zdrowe, smaczne i dobre jakościowo produkty. Tego typu wydarzenia odbywają się  w wielu krajach i cieszą się dużym powodzeniem, gdyż można na nich zaopatrzyć się w niedostępne na co dzień w supermarketach warzywa i owoce z przydomowego ogródka, przetwory, wypieki i sałatki według tradycyjnych przepisów, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Można tutaj także nabyć wyroby rękodzieła, które mogą być sympatycznym i oryginalnym upominkiem lub elementem wystroju naszych mieszkań.

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

Śniadanie przy Błoniach

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)