„Szczeciner” i ruiny w kolorze

We wtorek, 23 kwietnia w gmachu Urzędu Miasta odbyła się premiera trzeciego numeru Magazynu Miłośników Szczecina „Szczeciner”. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż plenerowej wystawy unikatowych kolorowych zdjęć Szczecina sprzed 65 lat.

W najnowszym numerze „Szczecinera” przeczytamy m.in. o historii UFA Palast, czyli późniejszego Domu Towarowego „Centrum”, o katastrofie kolejowej na stacji Szczecin Turzyn, o ulicy Sołtysiej, a także dowiedzieć się, dlaczego w Szczecinie unosi się zapach czekolady. Wydawnictwo zawiera 208 stron z ciekawymi artykułami, felietonami i historiami z życia naszego miasta. Towarzyszy mu broszura z opisem wystawy „Barwy Ruin”, którą do 5 maja będzie można oglądać na Jasnych Błoniach. Zaprezentowano na niej m.in. kolorowe zdjęcia powojennego Szczecina, wykonane we wrześniu 1947 r. przez Henry’ego N. Cobba – amerykańskiego studenta architektury.

Do Urzędu Miasta i na Jasne Błonia przybyły dziesiątki miłośników Szczecina zainteresowanych nowym numerem „Szczecinera” i wystawą. Większość z przybyłych gości wróciła do domu z nowym, pachnącym jeszcze farbą drukarską egzemplarzem magazynu.

Więcej zdjęć można zobaczyć na blogu Szczecin nie jest wioską z tramwajami.

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)