Spartanie w Lasku Arkońskim

Dziś skuszony szalenie sprzyjającą aurą postanowiłem odkurzyć rower.

Pierwsza połowa trasy w kierunku Goplany przebiegała  standardowo. Jednak tuż przy ‘’Polanie pod wierzbą’’ (jadąc 500 metrów prosto od Różanki) nastąpił niespodziewany zwrot akcji.

Ludzie ćwiczą tłumnie! Widok żywcem przeniesiony z parków w Japonii. Na nowo powstałym placu z urządzeniami do ćwiczeń  wykorzystujących własną masę ciała – czyli Kalistenikę  ćwiczą młodzi i starsi.  Nowością dla mnie wśród maszyn parkowych jest system wałków masujących nasze spięte mięśnie, który polecam po każdym treningu.

2

Fot. Wiktor Kłyk
Fot. Wiktor Kłyk

YouTube Preview Image

Jadąc dalej spotkała mnie miła niespodzianka. Pracownicy odkurzali ścieżkę rowerową w kierunku Arkonki, za kilka dni będzie tu sucho. Kiedy asfalt wyschnie na pewno wybiorę się na łyżworolki.

Przy nowym Pawilonie obok kąpieliska kolejne zaskoczenie.

Fot. Wiktor Kłyk

 

Fot. Wiktor Kłyk

Fot. Wiktor Kłyk

Powstało tu coś co interesuje mnie bardziej niż poprzednie maszyny. Przed oczyma mam klatkę niczym z Crossfitowych boxów. Jej nieco kosmiczny wygląd onieśmiela, a frekwencja zerowa. Instalacja oferuje nam wyższy poziom ćwiczeń z masą ciała. Tutaj możemy poczuć się jak Spartanie, którzy trenowali wykorzystując zasady Kalisteniki przed bitwą pod Termopilami.

Mamy do dyspozycji drążki, pochylnie, ringi oraz linę. Możemy sami komponować trening a jego wygląd ogranicza jedynie nasza fantazja. To także idealne miejsce aby urozmaicić trening biegowy.

Przykład:

  • 2km biegu. następnie

4 serie(rundy):

  • 10 podciągnięć
  • 20 brzuszków
  • 10 pompek

 

Sprawdziłem, działa idealnie.

O autorze

avatar

Wiktor Kłyk

Pasjonuje mnie Szczecin, w jego zakamarkach, architekturze, ludziach i niebywałym otoczeniu widzę ogromny potencjał. Życzę wyśmienitej lektury i mocy inspiracji! Wiktor Kłyk