Wiosna w Szczecinie

Mamy wiosnę! Miejmy nadzieję, że już ostatecznie, bo zdecydowanie zbyt długo kazała na siebie czekać. Po długiej i męczącej zimie nareszcie możemy zapomnieć o czapkach i szalikach, a grube puchowe kurtki zamienić na lżejsze okrycie.

Temperatura powietrza sięga kilkunastu, a chwilami dwudziestu stopni, słońce przyjemnie przygrzewa… pogoda zdecydowanie sprzyja spacerom, wycieczkom rowerowym, grillowaniu i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W miniony weekend przez najbardziej ulubione „spacerowe” miejsce w Szczecinie, czyli Jasne Błonia przewinęły się prawdziwe tłumy spragnionych wiosny mieszkańców naszego miasta. Na trawnikach wzdłuż platanowych alei zakwitły tysiące krokusów, tworząc kolorowy fioletowo-żółto-biały kwiecisty dywan. Chyba nie ma osoby, której by ten widok nie cieszył…

Tegoroczna wiosna będzie wyjątkowo krótka. Już za 2 tygodnie długi majowy weekend, a za 2 miesiące – lato i wakacje!

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)