Today I went to the beautiful Głębokie Lake

Today I went to the beautiful Głębokie Lake. Although I knew Szczecin was a port city and that the river is a major attraction, I didn’t realize that there was a lake so close to the city. It took about half an hour to reach it (by tram), but it didn’t look or feel like it was close to the city at all. It was very quiet and very peaceful.

Dzisiaj poszedłem nad jezioro Głębokie. Wiedziałem, że Szczecin jest miastem portowym, a rzeka jest jego główną atrakcją, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że jezioro znajduje się tak blisko centrum. Dojazd tramwajem na miejsce zajmuje niecałe pół godziny. Otoczenie jednak sprawia wrażenie, jakby akwen znajdował się w dalekiej odległości od serca miasta. Okolica jest bardzo cicha i spokojna.  

 

2 1

 

After that I went to Tarzania, which is right by the lake. At Tarzania, you can climb across ropes and bridges and even try zip lining. This was something I had always wanted to do, but I had never had the chance before. I didn’t realize when I came to Szczecin I would finally get it.

Następnie wybrałem się do parku linowego Tarzania, który znajduje się nieopodal jeziora. W Tarzani można przechodzić przez mosty, wspinać się po linach,  a nawet po nich zjeżdżać. Zawsze chciałem tego spróbować, jednak do tej pory nie miałem takiej okazji. Nie sądziłem, że taka sposobność nadarzy się w Szczecinie. 

3

At one point early on, I had to grab onto a rope, jump off of a really high ledge and swing to a net. It took me a long time to work up the courage to do it. I don’t know why- I’m not afraid of heights, and I was wearing a harness so it was impossible for me to hit the ground. But when it was my turn to jump, I couldn’t do it right away.

Na pewnym etapie wspinaczki musiałem chwycić się liny i skoczyć z krawędzi z bardzo dużej wysokości, na usytuowaną poniżej siatkę. Sporo czasu zajęło mi zebranie odwagi, żeby tego dokonać. Sam dokładnie nie wiem dlaczego. Nie mam lęku wysokości i wiedziałem o tym, że chroni mnie uprząż, więc upadek na ziemię jest niemożliwy. Jednak kiedy przyszło mi zmierzyć się z zadaniem, nie odważyłem się skoczyć w pierwszej chwili.

Eventually I did, and it was fine- it was thrilling to swing across, and anyway it was over quickly. I was able to do the rest of the jumps much more quickly after that. I still don’t know why it scared me so much, or why it took me so long to jump. There are a lot of things that scare me, but I can usually face those fears quickly and move on.

W końcu udało mi się ośmielić. Sam skok, podobał mi się – przeszedł mnie dreszczyk emocji, kiedy huśtałem się na linie. Jednak nie trwało to długo. Resztę skoków byłem w stanie wykonać znacznie szybciej niż ten pierwszy. Nadal jednak nie znam przyczyny swojego chwilowego postoju. Jest wiele rzeczy, które mnie przerażają, ale zazwyczaj szybko radzę sobie z nimi i ruszam dalej.

I guess it’s like doing anything else that involves taking some kind of chance (even if the risk really isn’t that high). Actually, it reminds me of leaving Canada for Szczecin. I didn’t know anything about the city before I came here, and I was terrified, but I still did it. I wouldn’t want to deal with that fear again, but I’m so glad that I faced it- because if I hadn’t, I would never have had the chance to do this.

Wydaje mi się jednak, że w momencie kiedy pojawia się ryzyko (nawet, jeżeli jest niewielkie) zawsze towarzyszą mu nasze obawy. Ta sytuacja przypomina mi moją podróż z Kanady do Szczecina. Przed przyjazdem, nic nie wiedziałem o tym mieście i byłem przerażony na myśl o samej podróży, ale udało mi się przezwyciężyć swoje słabości i zdecydowałem się na ten krok. Nie chciałbym ponownie zmierzyć się z tym strachem, jestem bardzo zadowolony, że to zrobiłem. Gdybym nie podołał pierwszemu wyzwaniu, nie miałbym okazji skorzystać z atrakcji Tarzani.  

Kevin  (Kanada)

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.