Arkonka i koncert

I’ve been saying I love the weather here in Szczecin since I arrived on the first day. There went today that I enjoyed this weather to the maximum by having lots of fun in Arkonka, the newly opened outdoor swimming pool.

Od mojego pierwszego dnia pobytu w Szczecinie powtarzam, że uwielbiam tutejszą pogodę.  Dzisiaj mogłam się nią nacieszyć spędzając czas na Arkonce – nowo otwartym basenie.

Clipboard01
I couldn’t believe my eyes when I first saw how big Arkonka is. This is the biggest swimming pool I’ve seen in my life. Hong Kong lay in the tropical region; there are 3 public swimming pools near where I live that I can reach within 15 minutes by car. But none of them are any close to Arkonka in terms of size and scenery. I’ve never been to a pool that I could sunbath on the grass and looking at the endless trees, feeling so close to everything in nature. We’ve tried the slide and the river; they were all so much fun! I’m so fond of watching parents and children spending quality of time together too.

Nie mogłam uwierzyć w to jak duża jest Arkonka gdy ją zobaczyłam. Jest to największy basen jaki widziałam w życiu. Hong Kong położony jest w tropikalnym rejonie. Niedaleko od miejsca, w którym mieszkam (15 minut jazdy samochodem) znajdują się 3 miejskie baseny, ale żaden z nich nie przypomina Arkonki zarówno pod względem wielkości jak i wyglądu. Nigdy nie byłam na basenie, na którym mogłam się opalać na trawie i patrzeć na niekończący się las, na którym mogłam poczuć się tak blisko natury. Wypróbowałam zjeżdżalnię i rzeczkę. Świetnie się bawiłam! Z przyjemnością przyglądałam się także rodzicom wspólnie spędzającym czas z dziećmi.

After a relaxing afternoon, a live band concert would be a great wrap up.

Na rozgrzewkę po odprężającym popołudniu idealnie nadaje się koncert na żywo.

Clipboard02

Born in Szczecin showed me how talented Szczecin people are and how much the public appreciates music. Although I don’t understand a word, I still love the music. The thing that I like the most is that they set the concert in a historical site, the mixture of old and modern amaze me a lot as always. The other thing that I appreciate is that the concert was open to public for free, so that different age of people could also have the chance to listen to this amazing music, especially children, to nurture their taste in music.

Koncert Born in Szczecin uświadomił mi jak utalentowanymi ludźmi są Szczecinianie i jak bardzo publiczność docenia ich muzykę. Chociaż nie rozumiałam ani słowa, wciąż podobała mi się muzyka. Najbardziej podobało mi się to, że koncert odbył się w miejscu historycznym  – połączenie teraźniejszości z przeszłością zawsze robiło na mnie duże wrażenie. Inna rzeczą jaką doceniam jest fakt, że wstęp na koncert był wolny, dzięki temu  różne grupy wiekowe miały szansę posłuchać tej niesamowitej muzyki . W szczególności dzieci miały możliwość rozwinąć swój gust muzyczny.

Candy z Hong Kongu

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.