Fall in love with Szczecin!

Podczas wakacji, przez sześć tygodni, w naszym mieście gościli studenci-wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie „Live in Szczecin. Podczas pobytu w naszym mieście odwiedzili 53 miejsca związane z kulturą, sportem, zabytkami oraz okolicznościowymi festiwalami.

Candy z Hong Kongu, Honey z Wietnamu, Ivonne z Meksyku, Kevin z Kanady, Caique z Brazylii – to szczęśliwa piątka, którzy wcieliła się w rolę turystów i bloggerów. Do ich zadań należało nie tylko zwiedzanie, ale także – a nawet przede wszystkim – relacjonowanie swojego pobytu w Szczecinie. Wrażenia i opisy całej piątki zostały zamieszczone w języku polskim i angielskim na miejskim blogu Szczecin Aloud.
dla obcokrajowców po Szczecinie.

Przy współudziale koordynatorów z AIESEC Szczecin grupa wolontariuszy poznała Szczecin  jako miasto niezwykle atrakcyjne, bogate w historię, piękną architekturę, różnorodne wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim zamieszkałe przez sympatycznych i otwartych mieszkańców.

Uczestnicy projektu na każdym kroku podkreślali, że największe wrażenie zrobiło na nich to, że nawet w samym centrum jest tak wiele zieleni. Studenci chwalili sobie także tradycyjną polską (np. pierogi, rosół) i szczecińską (zwłaszcza słynne paszteciki szczecińskie) kuchnię.

Efektem pobytu uczestników projektu w Szczecinie jest przewodnik turystyczny po Szczecinie okiem obcokrajowca – Przewodnik „Fall in Love with Szczecin”

Przewodnik  jest odzwierciedleniem wrażeń młodych podróżników z całego świata, którzy przez sześć tygodni mieli możliwość eksplorowania miasta i jego okolic. Wszystkie zawarte treści konstruowane są na podstawie relacji piątki młodych i ambitnych podróżników: Candy z Hong Kongu, Honey z Wietnamu, Ivonne z Meksyku, Caique z Brazyli i Kevina z Kanady.

Relacje całej piątki można znaleźć na: http://blog.szczecin.eu/miedzynarodowo

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.