Finał Live in Szczecin

Przez sześć tygodni grupka studentów-wolontariuszy z całego świata brała udział w projekcie „Live in Szczecin”. W naszym mieście odwiedzili 53 miejsca związane z kulturą, sportem, zabytkami oraz okolicznościowymi festiwalami.

Clipboard016

Candy z Hong Kongu, Honey z Wietnamu, Ivonne z Meksyku, Kevin z Kanady, Caique z Brazylii – to szczęśliwa piątka, którzy wcieliła się w rolę turystów i bloggerów. Do ich zadań należało nie tylko zwiedzanie, ale także – a nawet przede wszystkim – relacjonowanie swojego pobytu w Szczecinie. Wrażenia i opisy całej piątki zostały zamieszczone w języku polskim i angielskim na miejskim blogu Szczecin Aloud, zostaną także zebrane w całość i wydane w postaci elektronicznego przewodnika
dla obcokrajowców po Szczecinie.

Przy współudziale koordynatorów z AIESEC Szczecin grupa wolontariuszy poznała Szczecin  jako miasto niezwykle atrakcyjne, bogate w historię, piękną architekturę, różnorodne wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim zamieszkałe przez sympatycznych i otwartych mieszkańców.

– Nie mogę uwierzyć, że to już ostatni tydzień projektu. Cofając się w czasie do mojego przyjazdu busem Follow Me do Szczecina przypominam sobie jak podekscytowana byłam pierwszym widokiem Odry, której zdjęcia zrobione nocą widziałam w internecie. Tak bardzo się cieszę, że zdecydowałam się spędzić lato w Szczecinie – pięknym mieście o eleganckiej architekturze, pięknej roślinności i pełnym miłych, i zabawnych ludzi. – podsumowała Candy z Hong Kongu.

Uczestnicy projektu na każdym kroku podkreślali, że największe wrażenie zrobiło na nich to, że nawet w samym centrum jest tak wiele zieleni. Studenci chwalili sobie także tradycyjną polską (np. pierogi, rosół) i szczecińską (zwłaszcza słynne paszteciki szczecińskie) kuchnię.

Relacje całej piątki można znaleźć na: http://blog.szczecin.eu/miedzynarodowo

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.