Zwiedzając Szczecin

Podróżowanie i pracowanie nie jest łatwe, ale na pewno satysfakcjonujące!

Ilekroć my, członkowie projektu Live in Szczecin, opisujemy naszą pracę jako blogerzy, podróżnicy i promotorzy tego pięknego miasta, każdy myśli, że nasze zajęcie jest cudowne i proste ponieważ większość co robimy po za pisaniem to zwiedzanie, jedzenie w restauracjach i uczestniczenie w wydarzeniach zupełnie za darmo. Jednakże, to wcale nie jest takie łatwe na jakie wygląda!

Clipboard01

Od poniedziałku zaczęliśmy naszą właściwą pracę po dwóch tygodniach warsztatów i wypoczynku. Przez te trzy dni pod rząd musieliśmy wstawać wcześnie rano, bardzo dużo chodzić, robić zdjęcia, uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach i znaleźć dużo inspiracji do pisania. Dzisiaj był najbardziej wyczerpujący dzień po wspinaczce w Tarzani we wtorek, ćwiczeniach w Squash Zone w środę i chodzeniu oraz bieganiu z miejsca na miejsce przy Jeziorze Szmaragdowym zaledwie kilka godzin temu. Nasze mięśnie bolały i byliśmy wyczerpani. Jednak ta wizyta była tego warta i satysfakcjonująca ponieważ mogłam się cieszyć widokiem, wodą, drzewami, kwiatami lotosu a zwłaszcza uczuciem zaznania natury.

Clipboard02

Te piękne kwiaty lotosu przypominały mi bardzo o moim mieście rodzinnym ponieważ lotos jest jednocześnie jednym z symboli kultury Wietnamu.

Clipboard03

Tym, co dopełniło mój dzień, były naleśniki jakie potem jedliśmy  w naleśnikarni Nasz Naleśnik. Mimo życia w Europie przez 3 lata, był to mój pierwszy raz kiedy smakowałam naleśniki z mięsem i pieczarkami, i było to naprawdę pyszne! Wersje z owocami i śmietanką były także wspaniałe i dobrze udekorowane.

Clipboard04

Clipboard05

Naleśnik z grillowanym kurczakiem, pieczarkami, serem, pomidorami i smażoną cebulką.

Clipboard06

Z cynamonem, jabłkami i bitą śmietaną.

Clipboard07

 

Naleśniki z syropem klonowym.

Od zawsze byłam smakoszem jedzenia, a to dało mi pomysł otwarcia małego sklepu z naleśnikami w następnym Restaurant Day (jest to karnawał jedzenia gdzie każdy może otworzyć restaurację na jeden dzień – https://www.facebook.com/restaurantday ) w Helsinkach, gdzie żyję, lub nawet w Wietnamie, gdzie się urodziłam, ponieważ jest to całkowicie różne od azjatyckiego jedzenia. Wszyscy to pokochają!

Degustacja jedzenia razem z moimi kolegami z projektu, wypoczywanie przed kolejnym wieczornym wyjściem aby uczestniczyć w wydarzeniach i zabawa były częścią satysfakcjonujących doświadczeń, które tutaj miałam. Chociaż czasami trudno jest żyć z ludźmi z różnych kultur i może mnie to denerwować, lubię pracować z moimi kolegami. Wszyscy kochamy podróże, wierzymy w prawdziwe wartości i jesteśmy gotowi pokazać ludziom jak w naszych oczach niesamowity jest Szczecin!

Clipboard08


Honey z Finlandii/Wietnamu

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.