Czy zastanawiałeś się kiedyś…

Dlaczego co trzeci student rezygnuje po pierwszym roku? Dlaczego tak często nasz czas studiów okazuje się być czasem straconym? Wygodnie jest myśleć, że same studia zapewnią nam sukces zawodowy. Ale tak nie jest. Brakuje nam inicjatywy i pomysłów. Brakuje wizji samych siebie po studiach. Wreszcie brakuje inspiracji. Ale czy można to zmienić?

Wierzymy, że można! Tak zrodził się pomysł Akademii Lidera – projektu, który pozwala studentom spojrzeć szerzej na swoją przyszłość zawodową. Organizujemy spotkania, na które zapraszamy inspirujące postacie – naukowców, inżynierów, startupowców, czy ekonomistów – ludzi, którzy odnieśli sukces, a teraz chcą się z nami podzielić swoim doświadczeniem.

Ale czym nasz projekt różni się od niezliczonych warsztatów, kursów i wykładów?

Nie organizujemy kolejnego TED-a ani wykładu “one-man-show” dla kilkuset osób, ale chcemy żeby uczestnicy naszego projektu mieli szansę osobiście poznać fascynujących ekspertów. Używamy słowa “poznać”, bo nie chodzi o to by przyjść i posłuchać ciekawej historii. To za mało. Chcemy dać studentom możliwość spotkania, na którym będą mogli zadać osobiste pytania, podzielić się swoimi wątpliwościami, skonsultować swoje pomysły, czy po prostu poprosić o radę. Dlatego ograniczamy liczbę uczestników spotkań do 30-35 osób. Czy to rozsądne? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zapraszanie ministra, profesora, czy prezesa dużej firmy dla tak małej grupy to marnowanie potencjału naszych gości. Gdy w ciągu tego roku na jedno spotkanie otrzymywaliśmy ponad 300 zgłoszeń, nasi koledzy pytali nas “dlaczego nie organizujecie większych spotkań?”

Ale to nie jest nasza idea!

Naszym zdaniem tak osobista możliwość poznania naszego gościa wyróżnia Akademię Lidera spośród wielu innych podobnych projektów. Dlatego została tak dobrze przyjęta przez społeczność studencką w całej Polsce! Już ponad 1000 osób wzięło udział w spotkaniach, które zorganizowaliśmy w czterech miastach akademickich: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie!

Gośćmi spotkań w Szczecinie byli między innymi: Profesor Bogusław Machaliński (rektor PUM), Roman Kopiński (założyciel piekarni „Asprod”), Krzysztof Poszalski (dyrektor regionalny Coca-Cola, obecnie „na swoim”), Artur Bilski (oficer NATO, ekspert ds. obronności), Sylwester Woroniecki (aktor, reżyser radiowy, szkoleniowiec TVP i Radia Szczecin), Robert Siudek (dyrektor ds. IT w DGS).

Czy każdy może wziąć udział w Akademii Lidera?

Oczywiście! Spotkania mają charakter bezpłatny i otwarty. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie przez stronę Akademii Lidera na Facebooku.

W Szczecinie znajdziesz nas na stronie.

Przyjdź i przekonaj się sam!

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.