Jak być „fit&sexy”, czyli co daje taniec na rurze?

Pole Dance

Taniec na rurze jeszcze do niedawna budził różne skojarzenia… zwykle z nocnymi klubami i tancerkami erotycznymi. Na szczęście czasy, w których dominowały takie stereotypy minęły bezpowrotnie, pole dance obecnie jest bardzo popularną dyscypliną sportową, a od kilku lat trwają starania, aby stał się jednym ze sportów olimpijskich.

Pole dance nie należy do najprostszych dyscyplin, gdyż wymaga sprawności fizycznej oraz siły, w tym umiejętności typowych dla sportów związanych z gimnastyką. Regularne ćwiczenia na rurce dają nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim widoczne efekty – świetną kondycję fizyczną, piękną figurę, rozwinięte mięśnie, czyli wszystko co sprawia, że panie czują się zdrowe, atrakcyjne i świadome swojej kobiecości.

Od lat na całym świecie powstają szkoły, w których można doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Pole dance cieszy się stale rosnącą popularnością także w Szczecinie, gdzie powstają szkoły, w których można wziąć udział w warsztatach tańca na rurze.

O zaletach i korzyściach, które daje pole dance, opowiada Dagmara Politewicz z Pole Dance Jungle.

Z całym wywiadem można zapoznać się na blogu „Szczecin nie jest wioską z tramwajami„. Dla wszystkich pań, które chciałyby spróbować swoich sił, przygotowany został również konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na warsztaty pole dance.

Weź udział w konkursie!

Pole Dance

Zdjęcia: Paweł Weręgowski

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)