Bagietka

There are a lot of Bagietka bakeries in Szczecin, so wherever you are in the city you should be able to find one. I think it’s worth visiting at least once. I’m a big fan of bread and baked goods, so Bagietka is one of my favourite restaurants in the city.

W Szczecinie znajduje się wiele sklepów piekarni Bagietka, dlatego niezależnie od tego gdzie jesteś w mieście możesz znaleźć jeden z nich.  Jestem wielkim fanem chleba i różnego rodzaju wypieków, więc Bagietka jest moją ulubioną piekarnią w mieście.   

The Bagietka I usually visit (at alejaWyzwolenia 87, not too far from the Galaxy Shopping Centre) is a nice place to spend time. The staff is always extremely friendly and they take the time to explain everything and answer any questions I have. I really appreciate that, especially as a foreigner who doesn’t speak Polish. The restaurant is nicely set up and the staff actually brings your order to you– something that seemed unusual for a bakery to me, where everything is normally served over the counter, but it’s a nice touch.

Clipboard01

Bagietka, którą zazwyczaj odwiedzam ( na alei Wyzwolenia 87, niedaleko od centrum handlowego Galaxy) to miejsce, w którym można miło spędzić czas. Obsługa jest zawsze przyjazna i poświęca swój czas na wyjaśnienie i udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Naprawdę to doceniam, szczególnie jako obcokrajowiec, który nie mówi po polsku. Kawiarnia ma ładny wystrój, a obsługa przynosi zamówienie do stolika. Wydaje mi się, że jest to niespotykane w piekarniach gdzie normalnie wszystko jest serwowane nad ladą, ale jest to miły akcent.

The first time I visitied I only ordered a baguette bun- it was just after breakfast and I wasn’t very hungry, but it was so good I had to go back for more. I ended up ordering a donut with a toffee filling and a tea. It was delicious- I’m so happy I discovered Bagietka.

Clipboard02

Podczas mojej pierwszej wizyty zamówiłem tylko bagietkę. Dopiero co zjadłem śniadanie i nie byłem za bardzo głodny, jednak bagietka była tak smaczna, że musiałem wrócić po więcej. Skończyło się na tym, że zamówiłem pączka nadziewanego toffi  i herbatę. To było pyszne. Bardzo się cieszę, że odkryłem Bagietkę.

However, there are a lot of other things to eat. It’s a nice place to have lunch, for example, and they offer a selection of sandwiches. I think a sandwich just isn’t the same unless it’s on great bread, and it’s hard to do much better than Bagietka. It’s a nice looking place with delicious food at very reasonable prices, and they’re everywhere in Szczecin. There’s no reason not to go.

Clipboard03

W Bagietce jest jednak więcej potraw do spróbowania.  Jest to odpowiednie miejsce na lunch. Do wyboru są np.: różne kanapki. Myślę, że zwykła kanapka nie jest smaczna dopóki nie jest zrobiona z świetnego chleba, a trudno znaleźć lepszy chleb niż ten oferowany przez Bagietkę.  Sklepy Bagietki ładnie się prezentują, mają pyszne jedzenie w rozsądnej cenie i można je znaleźć w wielu miejscach w Szczecinie. Nie ma powodu żeby ich nie odwiedzić.

Kevin z Kanady

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.