Pyra zaczyna podbój Szczecina – part 2.

Dzień 3. O tym, że w dobie Internetu ludzie wciąż listy piszą oraz o tym, że w Szczecinie można mieć wesołych sąsiadów :)

Wpisem tym pragnę z całego serca oddać hołd poczuciu humoru moich sąsiadek. Bardzo mile mnie zaskoczyły. Zatem historia jak Pyra sąsiadów poznawała. Było to tak:

Rzecz miała miejsce razu pewnego, jesienią, o porze dość późnej, rzec nawet można, że nocnej, a dokładniej po północy. Pyra smacznie już sobie spała. Tymczasem, na klatce schodowej pod jej drzwiami wydarzyło się coś, co było brzemienne w skutkach i zarzewiem do popełnienia niniejszego wpisu się stało. Sąsiedzi i ich przeraźliwie skrzypiące drzwi dali koncert. Te dantejskie sceny spowodowały gwałtowne przerwanie błogiego snu i stan bliski furii u Pyry. Niczym człowiek grający na grzebieniu, oni zagrali na drzwiach i na nerwach. Pyra wyskoczyła z łóżka jak z procy i dalej bieży na klatkę schodową dokonać mordu. Kierowały nią tylko żądza krwi i zemsty. Na klatce nie zastała jednak już nikogo. Wrodzona powściągliwość kazała jej się jednak wycofać do domu, zapanować nad gniewem, ochłonąć i na zimno, rano wyjaśnić sprawę. Nie zastawszy sąsiadów, pod wpływem emocji, wystosowała pismo, które pod nieobecność sąsiadów pod drzwiami zostawiła. Jego treść niniejszym streszczę: Drodzy Sąsiedzi, bla bla bla, skrzypiące drzwi, bla bla bla, brak snu, nie palimy na klatce, bla bla, cisza nocna od 22!!! Wyraziła też nadzieję, że teraz już nic nie powinno zakłócać dobrosąsiedzkich stosunków. Pyra czuła, że taki list nie powinien zostać bez odpowiedzi. Tak też się stało. Odpowiedź nadeszła tego samego dnia. Pozwolę ją sobie tu zacytować, bo wesoła jest wyjątkowo. Ba, ucieszyła się Pyra okropnie, bo to zaraz milej na sercu się robi, jak się okazuje, że otaczają nas weseli ludzie, z wyjątkowym poczuciem humoru, którzy nawet taki ciężki ładunek negatywnych, prawie trotylowych, emocji potrafią tak zgrabnie rozbroić.

List od sąsiadów

Szanowne Sąsiadki, zapraszam serdecznie na piwo :)

P.S. 1. Ogromnie się cieszę, że szwajcarska interwencja odniosła tak pozytywny skutek. Ta modernizacja znacznie podniesie jakoś i komfort mojego życia.

P.S.2. Gdyby suszarka ponownie się zepsuła, zapraszam :)

P.S.3. Wciąż jednak nie ma winnego palenia na klatce :) Podejrzewam reprezentację Szwajcarii o dywersję :)

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.