Anioł pod gwiazdami

Anioł pod gwiazdami

Od jakiegoś czasu okres zimowy nas nie rozpieszcza. Bliżej nam do Wysp Brytyjskich niż reszty Polski. Wczoraj przez chwilę mieliśmy czyste niebo nad Szczecinem, więc trzeba było to wykorzystać. Dałem się ponieść fantazji i oto chwalę się efektem :)

W mocno oświetlonych miejscach (gdzie występuje dużo tzw. szumu świetlnego), gołym okiem ciężko dostrzec cokolwiek na niebie. Kadr był więc ustawiany na zasadzie „chybił trafił”. Koncentryczne kręgi to ślady pozornego ruchu gwiazd nad nami. Niestety nie zmieściła się Gwiazda Polarna, wokół której wszystko się obraca. Udało się to pokazać na zdjęciu, gdyż naświetlanie trwało ok. godziny.

Trudno… Może następnym razem lepiej trafię. Jednak będę się musiał lepiej przygotować – niestety w lutym godzina pilnowania aparatu na statywie okupiona została zapaleniem zatok :'(

Jak traficie w środku miasta na szaleńca koczującego w namiocie, z grzejnikiem turystycznym – to będę ja.

O autorze

avatar

Przemysław Budziak

Szczecin jest moim miastem - mieszkam tu od urodzenia. Oczywistym jest, że nie spędziłem tu całego swojego życia - uwielbiam poznawać nowe miejsca, a podróże są moim ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Zawsze jednak z uśmiechem wracam do mojego Szczecina. Ponieważ często mam przy sobie aparat fotograficzny, uwieczniłem wiele ciekawych momentów z życia naszego miasta. Na początku nie planowałem się nimi dzielić - trafiały do przysłowiowej szuflady. Jednak z biegiem czasu kiełkowała chęć podzielenia się z Wami moją wizją miasta - dołączenie do projektu Szczecin Aloud umożliwiło mi zrealizowanie tego pomysłu. Chciałbym wywołać w Was, Szczecinianach potrzebę wstania sprzed telewizora i wyjścia z domu. Udowodnić, że warto spędzać wolny czas w inny sposób. Pokazać zarówno rzeczy nieznane, ale i takie, które mijacie codziennie w drodze do pracy lub szkoły i nie zwracacie na nie uwagi. Chciałbym, żebyście zobaczyli, że można pochwalić się rodzinie, gdy przyjedzie do Was na wakacje, że mieszkacie w Szczecinie :)