Ira akustycznie w Teatrze Letnim

Zespół Ira wystąpił 9 maja w Teatrze Letnim w Szczecinie. Dodatkowo w roli gości zespołowi towarzyszył pianista Jacek Piskorz oraz kwartet smyczkowy.

 

Koncert rozpoczął się około godziny 18.00. Jako support widzom zaprezentował się angielsko – polski zespół Shot For Mia.

Natomiast gwiazda wieczoru pojawiał się mniej więcej o 19.30. Muzycy w swoim występie zaprezentowali zarówno jedne z ich pierwszych piosenek, jak i te z niedawno wydanych płyt. W Teatrze Letnim zasiadła spora ilość słuchaczy, ale nie na długo, gdyż po kilku wykonach spora część publiczności zerwała się ze swoich miejsc i pobiegła pod scenę! Wokalista Artur Gadowski kilkakrotnie zachwalał szczecińskich fanów, którzy dokładnie znali teksty piosenek i śpiewali je razem z muzykiem. Możliwe, że po tym pozytywnym doświadczeniu zespół częściej będzie odwiedzać Szczecin – sam Gadowski powiedział na początku, że zawsze im do Nas nie po drodze.

O autorze

avatar

Kamil Żółkiewicz

Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.