Koncerty Selah Sue w Polsce

Selah Sue a właściwie Sanne Putseys, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, przyjedzie w grudniu z serią koncertów do Polski. Wystąpi w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Promować będzie płytę „Selah Sue”.

 

Selah Sue – muzyczne odkrycie minionego roku – to belgijska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Na co dzień  studiuje psychologię, jednak jej największą pasją jest oczywiście muzyka. Większość swoich utworów Selah napisała sama, pierwsze z nich skomponowała już jako piętnastolatka! W wieku siedemnastu lat wystąpiła w otwartym konkursie piosenki Open Mic-avond, gdzie zauważył ją holenderski wokalista Milow. Dzięki jego pomocy Selah rozpoczęła swoją dynamiczną karierę.

Młoda Belgijka wywołała sensację na rynku muzycznym dzięki swojej płycie zatytułowanej „Selah Sue”, a single „This World” i „Raggamuffin” szybko podbiły europejskie listy przebojów. Od 2009 roku młoda artystka jest jedną z gwiazd najlepszych europejskich festiwali takich jak jej rodzimy Pukkelpop, a także holenderski Lowlands.

W jej muzyce widać ogromny wpływ twórczości Lauryn Hill, Eryki Badu czy The Zutons, co tworzy bardzo ciekawe połączenie. Proponowany przez nią mix funku, soulu, hip-hopu i reggae w połączeniu z nietuzinkowym głosem zachwycił samego Prince’a. 8 listopada 2010 roku piosenkarka zagrała jako jego support na arenie Sportpaleis w Antwerpii. Miała rownież okazje współpracować z takimi osobistościami jak Moby, Simply Red czy Jamie Lidell. Jej kariera cały czas nabiera tępa, grono fanów rośnie, a my już niedługo, bo pierwszy koncert odbędzie się  12 grudnia w Krakowie, będziemy mieli okazję usłyszeć ją na żywo.

 

Bilety na wszystkie koncerty dostępne sa na stronie muno.pl

O autorze

avatar

aletniowska

Mam 20 lat i aktualnie jestem na pierwszym roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Moją największą pasją, oprócz sportu pod każdą możliwą postacią, są podróże. Podróże, nowe miejsca, nowi ludzie, a przez to także nowe inspiracje. W szczecinie mieszkam od zawsze i chciałabym dzielić się z wami informacjami o szczecińskich miejscówkach które warto odwiedzić, rzeczach które warto zobaczyć i ludziach których warto poznać. ;)