Pokaż się na The Tall Ships Races!

Do największego wydarzenia tego roku, czyli do finału The Tall Ships Races pozostało już zaledwie kilkanaście dni. Nasze miasto coraz bardziej żyje regatami, o czym świadczą różne ciekawe inicjatywy związane z TTSR jeszcze zanim wielkie żaglowce pojawią się u stóp Wałów Chrobrego. Blogerzy ze Szczecin Aloud również postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Pokaż się na The Tall Ships Races!”.

W najbliższą niedzielę, 21 lipca, w godzinach 13.00-19.00 obok pomnika Papieża Jana Pawła II na Jasnych Błoniach wspólnie rysujemy nasze portrety, które zostaną wyeksponowane na terenie, gdzie odbywał się będzie finał TTSR.

Warto przyjść do Parku Kasprowicza samemu lub w gronie znajomych i dać ponieść się twórczej wenie – narysować portret ukochanej osoby, siostry, brata, koleżanki lub kolegi… albo stworzyć własny autoportret. Wszystkie prace zostaną umieszczone na kilkumetrowym banerze, który zostanie wyeksponowany na terenie, gdzie odbywać się będą wydarzenia związane z finałem The Tall Ships Races 2013. Zobaczą je więc tysiące osób, które w dniach 3-6 sierpnia odwiedzą nasze miasto. Na miejscu każdy zainteresowany otrzyma kartkę papieru i marker. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą ulubionych przyborów do rysowania – pisaków, kredek itp.

Pokaż się na The Tall Ships Races!

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/304254363045104

Jednocześnie w Parku Kasprowicza odbędzie się również wydarzenie pod hasłem Small Kids Races, w ramach którego dzieci przygotują własne „small shipy” i zwodują je na jeziorze Rusałka. W godzinach od 11.00 do 14.00, dzieci będą miały okazję m.in.  wspólnie malować flagi z logo Tall Ships Races, konstruować łódki z łupinek orzecha i statki z papieru. Szczegóły na stronie www.tworzesie.pl.

O autorze

avatar

Grzegorz Kluczyński

Urodziłem się w Szczecinie, tutaj mieszkam i pewnie również tutaj doczekam późnej starości. Od kilku lat staram się udowodnić wszystkim niedowiarkom, że Szczecin nie jest wioską z tramwajami... i chyba mi się to udaje! :)