To było wyjątkowe popołudnie. Warsztaty Szczecin Aloud za nami!

 7 października, w Trafostacji Sztuki odbyło się wyjątkowe spotkanie blogowe – Warsztaty Szczecin Aloud. Swoją wiedzą na temat blogowania ze szczecinianami podzielili się Monika Czaplicka – autorka bloga Czaplicka.eu i profilu „Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy”, Adam Przeździęk – autor bloga Mediafeed i Konrad Kruczkowski – twórca bloga „Halo Ziemia”.

YouTube Preview Image

Tuż po godzinie 16.00, po krótkim rozpoczęciu uczestnicy warsztatów, podzieleni na trzy grupy udali się do sal, gdzie czekali na nich tegoroczni prelegenci seminarium Szczecin Aloud.

Prelegentami podczas warsztatów byli:

  • Adam Przeździęk – autor bloga Mediafeed i trendwatcher. Od lat związany jest z komunikacją marketingową, opartą o media interaktywne i nowe technologie. Doradca i szkoleniowiec. Jeden z największych autorytetów w branży.
  • Konrad Kruczkowski – autor bloga Halo Ziemia. Zdobywca nagród Blog Roku 2013,  Blog Blogerów, Blog Roku w kategorii „Polityka, publicystyka i społeczeństwo” oraz nagrody specjalnej wyd. Zielona Sowa na Gali Blog Roku 2013. Od niemal ośmiu lat zawodowo związany z branżą reklamową. Dyrektor artystyczny w jednej z krakowskich agencji reklamowych.
  • Monika Czaplicka – autorka bloga Czaplicka.eu oraz profilu na Facebooku „Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy”. W branży social media działa od 8 lat. Pracuje w swojej agencji Wobuzzdla klien­tów z róż­nych dzie­dzin, przez lata zaj­mo­wała się mar­ke­tin­giem szep­ta­nym oraz przy­go­to­wy­wa­niem stra­te­gii.

 warsztaty_szczecin_aloud (68)

Podczas trzech godzinnych zajęć dowiedzieli się m.in. o tym, że to pasja jest przede wszystkim inspiracją dla autora, że warto poświęcić wiele czasu, by stworzyć prawdziwie dobry tekst, a ego nie powinno być tym, co nadaje kształt tworzonemu blogowi. Prowadzący podkreślali również, że w blogowaniu najważniejsza jest szczerość i wiarygodność, a jakoś to jedna z podstawowych zasad w tworzeniu treści.

Bloger nie powinien kierować się wyłącznie myślą o sobie, a przede wszystkim na swoim czytelniku bądź widzu. Uczestnicy poznali również zasady, którymi powinni się kierować blogerzy, dowiedzieli się także jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi na blogu i profilach społecznościowych. W kuluarach, podczas przerw między warsztatami uczestnicy chętnie pogłębiali zdobytą już na warsztatach wiedzę, zadając wiele ciekawych i często zaskakujących pytań.

warsztaty_szczecin_aloud (47)

Całe warsztaty przebiegły w wyjątkowej atmosferze, prelegenci zrobili na uczestnikach  duże wrażenie, a ich rady i przekazana wiedza z pewnością są wskazówką dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z blogowaniem.

Relację zdjęciową z Warsztatów Szczecin Aloud znaleźć można TUTAJ.

O autorze

avatar

SzczecinAloud

Szczecin Aloud to inspirujący głos miasta. To przestrzeń, w której ciekawe teksty, interesujące zdjęcia i intrygujące filmy pokazują Szczecin oczami jego wyjątkowych mieszkańców.