Po Brykiet gotowi START!

Już za chwilę, za momencik rozpoczniemy majówkę. A co za tym idzie? Sezon grillowy na dobre wystartuje. Oto dwa super proste przepisy na szybkie potrawy na ruszt.

źródło http://www.chwilkawytchnienia.com

 

 

 

Aby Wam to wszystko pokazać rozpoczynam „trening majówkowy” na grillu elektrycznym w domu. Na tradycyjnym, pod gołym niebem, jedzenie będzie oczywiście o wiele smaczniejsze.

Pierwszą moją propozycją jest:

„Kiełba z czosnem” :)

Potrzebujemy kilka sztuk ulubionej kiełbasy, która nadaje się na grilla, dodatkowo:

  • czosnek
  • papryka ostra
  • pieprz ziołowy
  • lub możemy „pójść na łatwiznę” i użyć przyprawy typu grill. Ewentualnie kupić zamarynowane skrzydełka w hipermarkecie i dać sobie spokój z wysiłkiem :) Jednakże gdy zdecydujemy się na trochę inwencji to:

Czosnek kroimy w cienkie plastry (1 mm). Nakrajamy kiełbasę i w powstałe kieszonki wkładamy po plasterku czosnku. Kiełbasę posypujemy przyprawami i kładziemy na rozgrzany ruszt.

 

Biała Kiełbasa z curry.
Kupujemy białą kiełbasę lub chudziutkie kiełbaski jakich użyłem ja. Do marynaty curry potrzebujemy oczywiście przyprawę curry (3 łyżki), 4 łyżki oleju, łyżkę ostrej papryki i łyżkę ketchupu, dodajemy również szczyptę soli. Wszystko mieszamy i otrzymujemy marynatę.

Jak wiadomo małe kiełbaski nie lubią leżeć same, więc zawijamy po dwie w folie aluminiową i polewamy marynatą. Wkładamy na kilka godzin do lodówki, by spokojnie poczekały na imprezę majową. Grillujemy oczywiście w folii.

 

 

 

Voilà (czyt. Wuala)

 

Wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale może przeczytają to osoby, które nie próbowały potraw z grilla w takiej odsłonie.

Życzę wszystkim smacznego!

O autorze

avatar

lluczko

W Szczecinie mieszkam od urodzenia. Za nic nie chciałbym opuścić na stałe Naszego miasta. Na co dzień dużo podróżuje, gdyż jestem kierowcą TIRa, jednak prawdziwą pasją jest dla mnie fotografia.